W poniedziałek…

Wielki Poniedziałek zapisał się jako kolejny wyjątkowy dzień w naszej wspólnocie. Odwiedzili nas wtedy ks. Jacek Dziel – proboszcz Sanktuarium Matki Bożej Królowej Miłości i Pokoju Pani Kujaw – oraz p. Łukasz Nowicki.

Razem modliliśmy się podczas Mszy Świętej i ks. Jacek wygłosił homilię. Po wspólnej kolacji spotkaliśmy się z naszymi gośćmi, którzy podzielili się doświadczeniem posługiwania wśród osób uzależnionych.
Pan Łukasz zachęcił nas do szczerego spojrzenia na samych siebie i uznania swoich granic psychicznej wytrzymałości. Skupienie się wyłącznie na dawaniu z siebie, na ciągłej aktywności i unoszeniu trudów innych osób bez umiejętnego czerpania siły może okazać się fatalne w skutkach. Skutki te odbiją się nie tylko na nas samych, ale też na setkach ludzi, których Bóg postawi na naszej drodze.
Ks. Jacek opowiedział o markowickiej wspólnocie, którą się opiekuje. „Skandal Krzyża” to wspólnota mężczyzn, którzy odkrywają szczególne objawienie się Miłości Bożej poprzez doświadczenie choroby uzależnienia i współuzależnienia. Doświadczenie 25 lat kapłaństwa ks. Jacka obejmuje m.in. pracę z osobami uzależnionymi, działalność w Caritas i posługę Misjonarza Miłosierdzia.
Ogromne Bóg zapłać!
Piotr
Strona internetowa Sanktuarium MB Pani Kujaw >>> http://www.markowice.eu/
fot. M. Romel

 

Zostaw swój komentarz

© 2020 Blog PWSD w Gnieźnie "Powołani". Wszelkie prawa zastrzeżone.