Muzycznie w Kruszwicy!

W najbliższą środę, będziemy obchodzić liturgiczne wspomnienie patronki muzyki kościelnej – świętej Cecylii. Z tej okazji, nasza seminaryjna schola, której opiekunem jest Ks. dr Dariusz Sobczak, została zaproszona przez Księdza Proboszcza Wojciecha Daneckiego do parafii pod wezwaniem św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Kruszwicy.

Pełni radości wsiedliśmy więc w naszego seminaryjnego busa i wraz z Księdzem Rektorem, obraliśmy kierunek: Kruszwica! Kiedy dotarliśmy na miejsce, to razem ze wspólnotą parafialną przeżywaliśmy mszę świętą, a zaraz po niej uczciliśmy świętą Cecylię dając krótki koncert. Program koncertu obejmował chorał gregoriański, utwory polifoniczne, ale także staraliśmy się, aby wierni, którzy zostali na naszym występie nie byli tylko biernymi słuchaczami, lecz czynnie zaangażowali się w śpiew. Oczywiście nie bylibyśmy sobą, gdyby nie wybrzmiał akord powołaniowy! Jeden z naszych braci śpiewających w scholi, podzielił się świadectwem swojego powołania i tym jak Pan Bóg działał i działa w jego życiu.

Chcielibyśmy bardzo podziękować Księdzu Proboszczowi Wojciechowi,  Księdzu Maciejowi, oraz całej wspólnocie parafialnej, za zaproszenie, entuzjastyczne przyjęcie i gościnę. Cieszymy się, że mogliśmy wspólnie chwalić Pana śpiewem, oraz godnie uczcić świętą Cecylię!

Ps. Zapraszamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji!

fot.: M. Romel