Wizyta Księdza Prymasa

W poniedziałek spotkaliśmy się z Księdzem Prymasem. Wydarzenie to składało się z kilku części. Najpierw miała miejsce wspólna Eucharystia, podczas której Ksiądz Prymas wygłosił homilię skierowaną specjalnie do nas. Następnie razem spożyliśmy kolację, po której już mniej oficjalnie spotkaliśmy się w sali, gdzie można było zadawać naszemu Gościowi pytania. Sam Ksiądz Arcybiskup bardzo interesował się naszą sytuacją, pytał kto jaką funkcję w naszym domu sprawuje i wspominał swoje czasy studiów. Nasz Gość chętnie też odpowiadał na stawiane przez nas pytania – także te bardzo szczere i trudne.

Cieszymy się, że Ksiądz Prymas, mimo licznych obowiązków, znalazł czas na wspólne spotkanie z nami; że wygłosił nam słowo i nie bał się podejmować trudnych kwestii. Szczególnie cenimy sobie odpowiedź na pytanie – „Jakich kapłanów pragnąłby Ksiądz Prymas?” – zapamiętaliśmy tę odpowiedź i będziemy starali się do tego dążyć.

fot.: M. Romel