Zmiana dowodzenia!

 

Ognisko Misyjne w Prymasowskim Wyższym Seminarium Duchownym w Gnieźnie powstało jako jedno z pierwszych w Polsce. Swoją działalność rozpoczęło 1 lutego 1929 r. w łączności z Papieskim Dziełem Rozkrzewiania Wiary. W kolejnych latach włączyło się w nurt pozostałych Papieskich Dzieł Misyjnych (PUM, PDMD i PDPA) oraz Komisji Episkopatu Polski ds. Misji.

Ważną rolę w funkcjonowaniu Ogniska Misyjnego pełnią jego prezesi. Prezes Ogniska Misyjnego jest odpowiedzialny za animację misyjną w seminarium, kierowanie pracami Ogniska w porozumieniu z opiekunem, zwoływanie zebrań formacyjnych i przewodniczenie im oraz podejmowanie współpracy z innymi grupami działającymi w seminarium; jest „misyjnym sumieniem” wspólnoty– jak to się zwykle określa w agendach misyjnych.

Funkcję tę od 26 maja 2014 roku pełnił kl. Przemysław Robaszkiewicz, który na wczorajszym spotkaniu Ogniska Misyjnego przedstawił sprawozdanie z całego okresu swej działalności, po czym podziękował wszystkim za współprace i podał się do dymisji. Nowym Prezesem został mianowany kl. Tomasz Subocz, któremu życzymy niegasnącej iskry – misyjnych pomysłów, aby Ognisko Misyjne w PWSD jaśniało żarem gorliwości i zaangażowania zarówno w seminarium, jak i poza jego murami.

fot. M. Romel / M. Wawrzyniak

Zostaw swój komentarz

© 2020 Blog PWSD w Gnieźnie "Powołani". Wszelkie prawa zastrzeżone.