Nowe brewiarze

• Tagi

W poniedziałek w naszym domu gościliśmy ks. kan. Roberta Nurskiego – Prezesa Stowarzyszenia Wspierania Powołań Kapłańskich Archidiecezji Gnieźnieńskiej (dalej: SWPK), który przewodniczył Mszy św. i wygłosił słowo. Okazją do naszego spotkania był dar, jaki otrzymali klerycy z III roku od SWPK.

Był nim komplet brewiarzy dla każdego z nich. Ksiądz Robert podczas Eucharystii poświęcił je, a na koniec rozdał obdarowanym, zachęcając przy tym, by odtąd nie rozstawali się z tą kapłańską księgą modlitwy, ani nie zastępowali jej aplikacjami brewiarza dostępnymi na telefonach i tabletach, gdyż, modlitwa na tradycyjnym brewiarzu jest jednocześnie dawaniem świadectwa.

Dziękujemy SWPK i Księdzu Prezesowi za ten piękny i wartościowy prezent oraz zapewniamy o naszej stałej modlitwie w intencji wszystkich naszych ofiarodawców.

fot. M. Romel; M. Wawrzyniak