Zaczynamy!

No to zaczynamy! Zaczynamy nowy rok formacji. Dla siedmiu z nas – pierwszy, dla zdecydowanej większości – już kolejny rok w seminarium. Wracamy po wakacjach, z nową siłą, energią i zapałem, aby stawać się na wzór Chrystusa.

Wakacje to dla nas nie tylko czas odpoczynku, ale także praktyk. Konfrontacja z nowymi zadaniami dla wielu z nas z pewnością była trudna, ale na pewno owocna. Część kleryków po raz pierwszy stanęła przy szpitalnych łóżkach, aby być z chorymi, których tak naprawdę nie znamy, z którymi na pierwszy rzut oka nic nas nie łączy. My jednak widzimy w nich Chrystusa. To On nas łączy.
Dla innych, wrzesień okazał się konfrontacją z rzeczywistością szkolną, dla innych z rzeczywistością parafii do której zostali posłani. Wiele aktywności w naszych parafiach i wspólnotach przyniosło nowe znajomości.
Czego spodziewać się po nowym roku? Nie wiem. Na pewno będzie tam Jezus. On sam przychodzi do nas, aby nas uczyć. Za Jezusem zawsze stoi Maryja – wychowawczyni powołań kapłańskich. Ona – jak to Matka – troszczy się o nas, stara się naprowadzić nas na właściwy tor podążania za jej Synem. To z Nimi zaczynamy nowy rok.
Nowy rok formacyjny to także nowy etap działalności naszego bloga. Zaglądajcie tu jak najczęściej! Po wakacjach klerycy z pewnością mają głowy pełne pomysłów i przemyśleń.
Marcin K.