Nowi Robotnicy w winnicy Pana

W sobotę 27 maja nasza archidiecezja zyskała 4 nowych kapłanów. W Bazylice Prymasowskiej na Mszy św. o godzinie 10 Ksiądz Prymas wyświęcił na prezbiterów:

dk. Bartosza Golnika

dk. Krzysztofa Idczaka

dk. Piotra Nowaka

dk. Huberta Staszaka

Uroczystość ta jest wielkim świętem nie tylko dla Wyświęcanych i ich rodzin, ale także dla całej naszej wspólnoty, ponieważ nasi bracia, z którymi spędziliśmy długi czas w seminarium, w tym dniu stali się kapłanami.

Podczas homilii Ksiądz Prymas przypomniał, że „powołany ma pełny udział w życiu i posłannictwie Chrystusa. Cały w Nim jest. Nie może być tylko częściowo. Nie może być połowicznie. Nie może być tylko od czasu do czasu. Ma udział cały”.

A dalej nasz Pasterz powiedział bardzo mocno, że kapłan „nie jest ani bezproduktywnym konformistą, ani też jakimś ślepym ryzykantem. Jest uczniem Tego, który go posyła: idź i nauczaj. Idź i głoś. Idź i rozdawaj moją mocą Boże życie innym. Idź i prowadź, jak pasterz, który zna swoje owce, który idzie na ich czele i który życie swoje daje za owce, który służy i zbawia, i szuka to, co zginęło”.

Na koniec Ksiądz Arcybiskup prosił wszystkich obecnych w katedrze o modlitwę za Neoprezbiterów. Dołączamy się do tej prośby i zachęcamy wszystkich do modlitwy za naszych braci, którzy zostali włączeni do stanu prezbiteratu.

Jednocześnie życzymy nowym Księżom, aby, jak mówił do kapłanów w Egipcie papież Franciszek, byli siłą pozytywną; światłem i solą w społeczeństwie; lokomotywą, która ciągnie pociąg do przodu, prosto do celu; by byli siewcami nadziei; budowniczymi mostów oraz osobami wprowadzającymi dialog i zgodę.

fot.: R. Czerwonka, S. Ejdys