Powołaniówka w Damasławku

W piątą niedzielę wielkanocną wyruszyliśmy grupą 7 kleryków wraz z ks. Pawłem Rybakiem, ojcem duchownych naszego seminarium do parafii pod wezwaniem św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Damasławku, by przybliżyć wiernym nasze życie seminaryjne. Mogliśmy podczas tego wyjazdu wspólnie modlić się razem z parafianami szczególnie na Mszy świętej o godzinie 7: 00, 9: 00, 11: 00 i 18:00.

Ważnym momentem tego wyjazdu było spotkanie ze wspólnotą parafialną o godzinie 15: 00 gdzie odmówiliśmy wspólnie, przed Najświętszym Sakramentem, koronkę do Bożego Miłosierdzia, prosząc o święte i liczne powołania kapłańskie. Mieliśmy okazję na tym spotkaniu podzielić się swoją historią życia, opowiedzieliśmy jak Pan Bóg skierował nas na drogę powołania do Chrystusowego kapłaństwa. Można powiedzieć, że korzyść z takich spotkań jest obustronna. Parafianie dowiadują się ciekawych rzeczy o wspólnocie seminaryjnej, jej życiu codziennym. Dla nas kleryków jest to czas nowych doświadczeń duszpasterskich, zetknięcia się z życiem parafii innych niż nasze rodzinne. Ta niedziela, to także czas zachęty do modlitwy o nowe powołania, które są tak bardzo niezbędne. Wrzuciliśmy ziarno. Mamy nadzieję, że wyda ono obfity owoc w postaci licznych, świętych powołań.

Michał R.

fot.: S. Ejdys; M. Romel