„Brat Albert w seminarium” – odsłona trzecia

 

Dziś publikujemy parę słów na temat kolejnego miejsca, w którym staramy się dzielić z innymi tym, co posiadamy (radość, wiedza, itp.). Zapraszamy do przeczytania kolejnego artykułu z serii „Brat Albert w seminarium”.

Na naszą formację, poza nauką, modlitwą i pracą, składa się także aspekt duszpasterski. Staramy się go realizować w różny sposób.

Jednym z nich jest pomoc w Specjalnym Ośrodku Wychowawczym, znajdującym się w bliskim sąsiedztwie naszego seminarium, prowadzonym przez siostry służebniczki.

Znajdują się tam dzieci w wieku szkolnym, z różnymi problemami i różnym stopniem upośledzenia. Nasze zaangażowanie polega głównie na pomocy im przy odrabianiu lekcji. Często też służymy dobrą radą, czy po prostu chwilą rozmowy. Niektórym z nich pomagamy w przygotowaniu do przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej czy sakramentu Bierzmowania. Choć dzieci nie zawsze dzielą się swoimi trudnymi przeżyciami, są bardzo otwarte i na spotkania zawsze przychodzą bardzo uśmiechnięte.

Podopieczni wraz z siostrami są także gośćmi na spektaklach, które wystawiają poszczególne roczniki w naszym seminarium. My za to odwiedzamy ich jako cała wspólnota dwa razy w roku, kiedy przygotowują przedstawienia z okazji Świąt Bożego Narodzenia czy Dnia Dziecka. Naszą tradycją stało się również, że w czasie listopadowych „Andrzejek” w naszym domu zbieramy różne słodkości, które później przekazujemy dzieciom w ramach prezentów świątecznych.

Spotkania z dziećmi i zwykła pomoc przy zadaniach domowych daje nam wiele radości – tej prostej, dziecięcej, której często w życiu nam brakuje.

Rafał

fot.: P. Nowicki

 

Zostaw swój komentarz

© 2020 Blog PWSD w Gnieźnie "Powołani". Wszelkie prawa zastrzeżone.