POWOŁANIOWY RABAN W JUNCEWIE

Z samego rana 2 kwietnia wyruszyliśmy grupą 6 kleryków wraz z ks. Maciejem Przygodzkim, dyrektorem administracyjnym naszego seminarium do parafii pod wezwaniem św. Małgorzaty w Juncewie koło Damasławka, by dzielić się tym, czym żyjemy i kim jesteśmy. Mogliśmy cieszyć się wspólną modlitwą razem z parafianami podczas Mszy świętej o godz. 8.30 i 11.00.

Gwóźdź programu nastąpił natomiast o godz. 15 podczas wspólnego spotkania w kościele z członkami Stowarzyszenia Wspierania Powołań Kapłańskich Archidiecezji Gnieźnieńskiej, które prężnie działa przy tej parafii. Odśpiewaliśmy lednicką koronkę do Bożego Miłosierdzia i litanię do św. Jana Pawła II zawierzając Bogu wszystkie sprawy naszych rodzin, chorych, cierpiących, a także młodzież przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Nie zabrakło wspólnej radości, a także, u niektórych, łez wzruszenia.

Zbudowani wiarą spotkanych tam ludzi wróciliśmy do naszego Gniazda, zostawiając po sobie ks. Proboszczowi Markowi Szymanowiczowi i wszystkim wiernym pamiątkowy dyplom Przyjaciela seminarium.

Paweł

fot.: R. Czerwonka