Modlitwa ciszy

W niedzielę odbyła się kolejna już szkoła modlitwy, która tym razem skupiła się na modlitwie ciszy.

Tradycyjnie nasze spotkanie w Centrum Edukacyjno-Formacyjnym (CEF) podzielone było na trzy części.

Pierwsza była konferencja o godzinie 16, którą poprowadził dyrektor CEF ks. dr Wojciech Rzeszowski. Podjął on refleksję nad ciszą nie tylko w modlitwie, ale w całym naszym życiu. Zauważył, że jest ona dla człowieka bardzo ważna, a dziś często o tym zapominamy, żyjąc w ciągłym biegu i hałasie. Cisza jest potrzebna, ponieważ ona uczy słuchać, słuchać Boga i człowieka. Jest ona bardzo pomocna, bo dzięki niej uczymy się i poznajemy siebie, swoje wnętrze. Nie powinniśmy pozbawiać się ciszy i zagłuszać naszego wnętrza.

Po ciekawej konferencji o roli ciszy nastąpiła Msza św., której przewodniczył ks. Dariusz Larus.

Ostatnim punktem szkoły modlitwy było spotkanie z Jezusem ukrytym w Najświętszym Sakramencie.

Tradycyjnie w czasie, gdy dorośli pogłębiali swoją wiedzę i duchowość, ich dzieci były pod opieką kilku kleryków, którzy najpierw, po zapoznaniu, odegrali z nimi scenkę opowiadającą o Ewangelii z dnia, a potem zapewnili mnóstwo innych atrakcji.

Następna szkoła modlitwy odbędzie się 30 kwietnia.

fot.: S. Ejdys