Wyjątkowy jubileusz

 

Uroczystość Zwiastowania Pańskiego była dla nas okazją nie tylko do świętowania odpustu naszej seminaryjnej kaplicy. Uczestniczyliśmy także w jubileuszu 60-lecia święceń kapłańskich arcybiskupa-seniora Henryka Muszyńskiego.

W czasie Eucharystii w Bazylice Prymasowskiej, sprawowanej pod przewodnictwem Księdza Prymasa Wojciecha Polaka, dziękowaliśmy Bogu za dar posługi kapłańskiej i biskupiej Jubilata, którą w dużej mierze sprawował w Gnieźnie. Mszę świętą koncelebrowali także m.in. abp senior Edmund Piszcz, emerytowany ordynariusz archidiecezji warmińskiej, bp Wiesław Mering, ordynariusz włocławski, bp Jan Tyrawa, ordynariusz bydgoski, a także gnieźnieńscy biskupi – abp senior Józef Kowalczyk, bp senior Bogdan Wojtuś i bp Krzysztof Wętkowski.

W homilii Jubilat podkreślał, że jest ogromnie wdzięczny Bogu za dar sześćdziesięciu lat kapłaństwa i 25 lat posługi w naszej archidiecezji: „Dziś (…) ożywia moje serce ogromna wdzięczność za to, że Bóg nigdy mnie nie zawiódł. Ja Go zawodziłem wiele razy, On nie zawiódł mnie nigdy. Przez cały mój kapłański i biskupi żywot doświadczałem, jak jest wielki i wspaniały.” W swoim słowie dziękował także wszystkim, których spotkał na swojej drodze.

Po zakończonej Eucharystii duchowieństwo, rodzina i zaproszeni goście udali się na wspólny obiad i jubileuszowy tort do refektarza seminaryjnego, gdzie miały miejsce życzenia i dalsze podziękowania.

Rafał

fot.: J. Andrzejewski

Zostaw swój komentarz

© 2020 Blog PWSD w Gnieźnie "Powołani". Wszelkie prawa zastrzeżone.