Klerycy na scenie

 

Klerycy nie tyko się modlą i uczą, ale mają także czas na ewangelizację przez obraz. Tym razem wystawiliśmy krótkie przedstawienie, zachęcające do zauważenia potrzebującej osoby, która jest obok mnie.Naszym pomysłem mogliśmy podzielić się z mieszkańcami DPS-u w Mielżynie, na scenie którego to występowaliśmy.

Przedstawienie składało się z czterech scen:

  1. Pierwsza opowiadająca o życiu Jezusa, który podczas swojej wędrówki nigdy nie omijał słabych, chorych i opuszczonych.
  2. Druga pokazująca kapłana Kajfasza, który był karierowiczem i zajmował się tylko sobą, nie zważając na innych.
  3. Trzecia scena była aktualizacją poprzedniej w życiu nam współczesnym. Pojawił się w niej bogaty przedsiębiorca, który zajęty swoimi obowiązkami także nie zauważa potrzebującego.
  4. Na koniec pokazaliśmy pozytywny obraz opisujący działalność brata Alberta Chmielowskiego, który zrezygnował z życia na salonach, by całkowicie poświęcić się drugim.

Przedstawienie trwało 30 minut. Widzowie oglądali je z ogromnym zaciekawieniem, a na koniec nagrodzili nas gromkimi brawami.

Występowali:

Jezus: Michał Owczarczak

Kajfasz: Jakub Siutkowski

Brat Albert: Tomasz Mandziuk

Biznesman: Michał Bogusiewicz

Bezdomny: Marcin Kąkol

Strażnik: Paweł Balicki

Narrator: Adam Piechowiak

Po zakończonym występie odwiedziliśmy mieszkańców domu w Mielżynie, by się z nimi spotkać i porozmawiać.

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim podopiecznym DPS-u, a także wspaniałym siostrom dominikankom, za miłe przyjęcie i dobrze spędzony czas.

fot.: DPS Mielżyn (s. Salezja, s. Benedetta)

 

Zostaw swój komentarz

© 2020 Blog PWSD w Gnieźnie "Powołani". Wszelkie prawa zastrzeżone.