Klerycy modlili się o pomyślny przebieg matury

 

Oczywiście nie swojej, bo dawno już ją zdaliśmy, ale tegorocznych maturzystów, z którymi udaliśmy się na pielgrzymkę do Matki Bożej.

Młodzi z naszej archidiecezji wypełnili jasnogórską bazylikę zarówno w sobotę (pierwsza część maturzystów), jak i w poniedziałek (druga część).

W tym roku chcieliśmy być na Jasnej Górze razem z maturzystami – z nimi się modlić, spotkać oraz podzielić własnym doświadczeniem Boga, który kocha. Wiemy, że teraz jest to dla nich bardzo pracowity i stresujący czas, ponieważ przed nimi egzamin dojrzałości oraz czas podejmowania niełatwych życiowych decyzji.

Warto zaznaczyć tutaj, że nie pojechaliśmy tam agitować do seminarium, ale zachęcić naszych młodych przyjaciół, żeby wsłuchali się w głos Boga, jak również pokazać im, że my zaufaliśmy Jemu i jesteśmy bardzo szczęśliwi.

Byliśmy tam właśnie dla nich. Do naszych zadań należało nie tylko podzielenie się świadectwem powołania, zapoznanie młodych z życiem kleryków, poprowadzenie rozważań w trakcie adoracji oraz rozdanie małych informatorów z inicjatywami organizowanymi w naszym domu,  ale także, a może przede wszystkim, naszym głównym zadaniem było spotkanie i  rozmowa z maturzystami. Już na początku spotkania zaznaczyliśmy im, że mogą nas zatrzymywać, zadawać pytania,  czy opowiedzieć trochę o swoich przeżyciach, czy rozterkach związanych z przyszłością, wiarą itd.

Tak, jak wspomniano na początku pielgrzymka maturzystów na Jasną Gorę była podzielona na dwie części. W sobotę przed jasnogórskim obrazem zgromadziła się pierwsza grupa młodych wraz z bp. Krzysztofem Wętkowskim oraz klerykami: Dawidem Mistelskim, Marcinem Piskorskim i Adamem Piechowiakiem, którzy do Częstochowy dojechali autokarem razem z maturzystami z 1 LO w Gnieźnie.

Natomiast w poniedziałek druga część wraz z Księdzem Prymasem oraz klerykami: Jackiem Bartmańskim, Bartoszem Rozynkiem i Jakubem Siutkowskim, którzy podróżowali razem z uczniami z 2 LO w Gnieźnie.

W tym miejscu chcemy podziękować wszystkim katechetom, którzy zadbali o to, by ich uczniowie mieli możliwość dotarcia i wspólnej modlitwy na Jasnej Górze.

Dziękujemy także maturzystom za ich otwartość, a także za zadawane nam pytania. W sposób szczególny wielkie dzięki uczniom 1 i 2 LO w Gnieźnie, za miłą atmosferę podczas drogi.

Jesteście świetni! Modlimy się za Was, za Wasze egzaminy oraz  prosimy Boga o światło Ducha Świętego dla Was na czas podejmowania decyzji związanych z dalszą życiową drogą.

Powodzenia!

 

fot.: M. Kępiński, M. Piskorski

 

 

 

 

 

Zostaw swój komentarz

© 2020 Blog PWSD w Gnieźnie "Powołani". Wszelkie prawa zastrzeżone.