Msza św. w intencji chorych

W poniedziałek 27 lutego, podczas Mszy św. o godzinie 17.45, modliliśmy się za wszystkich ludzi chorych. Eucharystia sprawowana była przez ks. prof. UAM dr hab. Andrzeja Bohdanowicza, który jest Diecezjalnym Duszpasterzem Służby Zdrowia.

Podczas wspólnej modlitwy, gdy polecaliśmy Bożej opiece wszystkich słabych i cierpiących, przypomnieliśmy sobie także jak ważną rolę odgrywa kapłańska posługa wśród chorych, która winna być stałym elementem pracy duszpasterskiej każdego kapłana.

Podczas homilii Ksiądz Profesor podkreślił, że ludzie chorzy są częścią Kościoła i to bardzo ważną częścią, dlatego żaden kapłan, jak również osoba świecka, nigdy nie może o nich zapominać, ani spychać ich na dalszy plan. Homilista zaznaczył także, że przebywanie wśród ludzi chorych, którzy czekają na kapłana, jest bardzo ubogacające nie tylko dla nich, ale również dla samego duszpasterza.

W naszym domu bardzo często modlimy się za wszystkich starszych, chorych i cierpiących, a tego typu Msze, z zaproszonym gościem, który dzieli się swoim doświadczeniem pracy pośród potrzebujących, odbywają się co najmniej raz na semestr.

Wszyscy pamiętajmy o modlitwie za chorych, a także o bezpośrednim spotkaniu z nimi, ponieważ potrzebują tego nie tylko oni, ale także my, którzy bardzo wiele możemy się od nich nauczyć.

fot.: S. Ejdys