Bóg jest w nas zakochany

  • Tagi

 

14 lutego to dzień, w którym zakochani wyrażają miłość swojemu ukochanemu czy ukochanej. Szczególnym patronem w tym dniu jest oczywiście święty Walenty. Jednak dzień ten jest wyjątkowy także ze względu na wspomnienie dwóch innych Bożych ludzi: Cyryla i Metodego – patronów Europy i Apostołów Słowian.

Bóg kocha każdego człowieka i robi wszystko aby tę miłość nam ukazać. Robi wszystko, abyśmy jej doświadczyli i mogli żyć nią wiecznie. „Bóg tak umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto w Niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne.” (J3.16). Aby ta Miłość dotarła do każdego człowieka na ziemi, Pan Bóg daje nam konkretnych ludzi, zwiastunów Dobrej Nowiny. Takimi właśnie byli dwaj greccy bracia: Metody, który był urzędnikiem cesarskim, oraz Cyryl – wykładowca filozofii. Temu drugiemu nasi wschodni bracia zawdzięczają tłumaczenie Pisma Świętego na język starocerkiewno-słowiański oraz swój alfabet.

Ewangelizowali Bułgarię, Węgry i Morawy. To im zawdzięczamy chrześcijaństwo we wschodniej części Europy. To osoby, które są dowodem Bożej Miłości do człowieka. Gdy będziemy świętować Dzień Zakochanych, pamiętajmy także o tym, by podziękować Bogu za to, że jest w nas zakochany i uczy nas miłości doskonałej.

Dawid

fot.: Diecezja Białostocko-Gdańska

 

Zostaw swój komentarz

© 2020 Blog PWSD w Gnieźnie "Powołani". Wszelkie prawa zastrzeżone.